KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13732026
*
nr 1373 2026
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Lilla Essingen. Monogramsignerad, numrerad 25/6, daterad 1903. Akvarell. Bladets mått: 19x26 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:26:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 12:42:20
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lilla essingen vattenfärg
-
8140 Akvarell
Erik Enroth (1917-1975), Finland. "Krogen i Benick..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:55
-
8207 Akvarell
Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42
-
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:31
-
9287 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Landskap med ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:29
-
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 18:49
*
Akvarell
Läs mer om Stockholm
nr 1373 2026
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Lilla Essingen. Monogramsignerad, numrerad 25/6, daterad 1903. Akvarell. Bladets mått: 19x26 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 12:42:20 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar StÃ¥lbrand, Ehrnfried W ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lilla essingen vattenfärg
-
8140 Akvarell
Erik Enroth (1917-1975), Finland. "Krogen i Benick..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:55 -
8207 Akvarell
Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42 -
1001 Akvarell
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. "Tempelvak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:31
-
9287 Akvarell
Maurice Moberg (1923-2014), Sverige. Landskap med ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:29 -
1004 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 18:49